اپلیکیشن آدم و حوا دانلود برنامه اندروید
+110 هزار کاربر ثبت نامی
نسخه وب اپلیکیشن ویژه کاربران آی او اس
+10 هزار نصب فعال
مجموعه فعال در زمینه تسهیلگری و هدفمندسازی ازدواج به روش اصیل و سنتی

آوای هوشمند آدم و حوا

مجموعه توانمندسازی و تسهیلگری ازدواج آدم و حوا به عنوان سومین مجموعه تخصصی جمعیت امام رضایی ها با مسئولیت حاج حسین یکتا در حوزه ازدواج و خانواده در جهت پیشبرد فرمایش مقام معظم رهبری نسبت به ترویج امر واسطه گری و همچنین گسترش ازدواج صحیح اسلامی و شکل‌گیری خانواده بر مبنای تعالیم اسلام و قرآن و در نهایت نیل به سمت جامعه اسلامی تشکیل شده است.

بحث واسطه‌گری یا شفاعت در ازدواج، در فرمایشات خدای متعال و معصومین علیهم‌السلام ذکر شده است. در سوره‌ی مبارکه نور، آن‌جا که خداوند متعال می‌فرماید :

وَأَنْکِحُوا الْأَیامى‌ مِنْکُمْ وَ الصَّالِحینَ مِنْ عِبادِکُمْ وَ إِمائِکُم

دستور «َأَنْکِحُوا» خطاب به جامعه‌ی اسلامی صادر شده است و تمام اعضای این جامعه را دربرمی‌گیرد. یعنی همه مأمور می‌شوند که زمینه را برای ازدواج پسران و دختران فراهم کنند.

آدم و حوا پس از بررسی های بسیار به این نتیجه رسیده است تاثیرگذاری عمیق و کلان در حوزه خانواده بصورت تک بعدی اتفاق نخواهد افتاد و با توجه به معضلات کنونی جامعه باید مجموعه ای از خدمات بصورت صحیح و تحت اشراف کارشناسان خبره حوزه خانواده و ازدواج در کنار هم قرار گیرند تا به سمت نقطه مطلوب حرکت کنیم .

پایه و مبنای اولیه آدم و حوا اصیل بودن این طرح بر مبنای اصول اسلامی و پایه دوم آن رعایت تمام نکات قانونی و علمی تحت اشراف اساتید بارز این حوزه بوده است .

آدم و حوا در ۵ حوزه اصلی شامل موارد ذیل ، شروع به حرکت کرده و در هر بخش افتخارات بسیار را به لطف خداوند کسب نموده است.

همسانگزینی

سیستم هوشمند همسانگزینی آدم و حوا که به همت جوانان پراستعداد این کشور بصورت کاملا بومی و با استفاده از الگوریتم های هوشمند جهت تطبیق یابی پیاده سازی شده و نقطه اتصال علوم انسانی اصیل اسلامی با علم و تکنولوژی تلقی میگردد . کلیه سوالات و معیار ها و نحوه بررسی های دقیق و نقشه راه تحت نظر اساتید کارکشته همچون استاد عباسی ولدی و جناب آقای دکتر آذریان (مسئول مرکز مشاوره آستان قدس رضوی) و جمعی دیگر از خبرگان این حوزه مورد مداقه قرار گرفته و نظرات این عزیزان در لباس علم و تکنولوژی تحویل جوانان عزیز شده است.

لازم به ذکر است از بین حدود ۳۰ هزار وساطتی که تا کنون ثبت شده حتی ، حتی یک مورد خلاف آنچه ذکر شد اتفاق نیوفتاده و در آدم و حوا سیستم به گونه ای پیاده سازی شده است که فقط و فقط خانواده های افراد با یکدیگر مرتبط خواهند شد و روال خواستگاری به روش اصیل و سنتی صورت خواهد پذیرفت .

سیستم همسانگزینی با دو خط قرمز اصلی

۱همسانگزینی و معرفی صرفا بین خانواده های جوانان و با روش اصیل و سنتی در حال انجام می باشد
۲مجموعه توانمند سازی آدم و حوا صرفا در حوزه ازدواج دائم و تک همسر فعالیت می نماید.

آموزش در آدم و حوا

در حوزه آموزش آدم و حوا با بهره مندی از بهترین اساتید حوزه خانواده شامل استاد عباسی ولدی ، جناب آقای دکتر داودی نژاد ، جناب آقای دکتر پیغامی ، سرکار خانم دکتر نیلچی زاده ، سرکار خانم دکتر واعظ ، جناب آقای دکتر واعظ موسوی ، جناب آقای دکتر حورایی ، جناب آقای دکتر اصغری نکاح ، جناب آقای دکتر آذریان و حجت الاسلام والمسلمین استاد وکیلی و سایر اساتید برجسته در این حوزه با رویکرد دینی ، اسلامی و البته کارشناسی و روانشناسی نسبت به ضبط دوره های مختلف آموزشی در حوزه قبل ، حین و بعد از ازدواج نموده است .

سیر آموزشی مجموعه آدم و حوا توسط جناب استاد دکتر پسندیده و دکتر آذریان که از کاملترین سیر های آموزشی حوزه خانواده و ازدواج میباشد تهیه و تنظیم شده است . ازین رو تا کنون حدود ۶۰۰۰ دقیقه فیلم آموزشی در آکادمی آموزش مجازی آدم و حوا بارگزاری گردیده است .

مشاوره

در حوزه مشاوره آدم و حوا با رویکرد پلتفرمی بستر مشاوره مجازی و از راه دور برای کاربران محترم با بهترین و مشاورین حوزه خانواده با رویکرد های روانشناسی اسلامی را فراهم نموده است.

تسهیلگری

از دیگر بخش های اصلی آدم و حوا بخش تسهیلات است که با دو نگاه اصلی پیش میرود :
الف : نگاه به محرومین با رویکرد جذب مشارکت های مردمی جهت ارائه جهیزیه به زوج های جوانی که در محرومیت های مختلف به سر میبرند .
ب : نگاه به عموم مردم و جوانان در آستانه ازدواج با رویکرد اخذ تسهیلات و تخفیفات از کلیه اصناف و فروشگاه های مرتبط با حوزه ازدواج جوانان جهت تسهیل امور ازدواج جوانان.

شبکه سازی واسطین خیر

از دیگر خدمات اصلی آدم و حوا ارائه پلتفرم به دانشگاه ها و سازمان ها و واسطین خیر سراسر کشور با هدف واسطه گری اصیل اسلامی به روش اصیل سنتی بین جوانان عزیز کشورمان میباشد .

طرح برتر جشنواره خانواده رضوی

لازم به ذکر است آدم و حوا تا کنون به بیش از ۲۰ هزار کاربر خدمات مختلف خود را ارائه نموده و صدها ازدواج به روش اصیل سنتی در این مجموعه به ثبت رسیده است .
همچنین به یاری خدا آدم و حوا به عنوان طرح برتر در جشنواره خانواده رضوی انتخاب و عضو رسمی پارک علم و فناوری در حوزه سامانه های دانش محور میباشد .
امیدواریم آدم و حوا بتواند با عنایت خداوند متعال و حضرت جوادالائمه و حمایت کاربران و مسئولان رسالت خویش را تا بهترین افق ها پیش ببرد .

آدم و حوا در رسانه های اجتماعی