اپلیکیشن آدم و حوا دانلود برنامه اندروید
+110 هزار کاربر ثبت نامی
نسخه وب اپلیکیشن ویژه کاربران آی او اس
+10 هزار نصب فعال
مجموعه فعال در زمینه تسهیلگری و هدفمندسازی ازدواج به روش اصیل و سنتی
نشست هدفمندسازی ازدواج به روش اصیل و سنتی

نشست هدفمندسازی ازدواج به روش اصیل و سنتی

نشست خبری مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا فعال در زمینه تسهیلگری و هدفمندسازی ازدواج به روش اصیل و سنتی با حضور حسین اصغری مدیر مجموعه آدم و حوا،روح االه حمیدی مطلق،مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان و محمد رسولی مدیر مجموعه شتاب دهنده هم نو برگزار شد.

توجه به ازدواج جوانان در سامانه امام رضاییها

حمیدی مطلق در این نشست به سابقه یک ساله فعالیت مجموعه تخصصی توانمندسازی ازدواج آدم و حوا پرداخت و گفت: این مجموعه همزمان با سالروز ازدواج پر خیر و برکت امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام‌الله علیها در حوزه ازدواج و خانواده تشکیل شد و گسترش ازدواج صحیح اسلامی و شکل‌گیری خانواده بر مبنای تعالیم اسلام و قرآن و در نهایت نیل به سمت جامعه اسلامی را پیگیری می‌کند.

این مربی حوزه کسب و کارهای دانش‌بنیان با تأکید بر اینکه تمام خدمات همسان‌گزینی در مجموعه آدم و حوا به روش کاملاً سنتی و اصیل اتفاق می‌افتد،‌ یادآوری کرد: روند ازدواج در این حوزه تنها از طریق خانواده‌ها صورت می‌پذیرد تا امنیت و حرمت دختران و پسران جوان محفوظ بماند.

طراح سامانه آدم و حوا با اشاره به نیاز طبیعی جوانان در آستانه ازدواج اظهار داشت: افرادی که به سن ازدواج رسیده‌اند، در پی یافتن همسری هم‌شأن خودند که پاسخ دادن به این نیاز در جامعه امروز با توجه به مشکلات فرهنگی و اقتصادی موجود با مشکلاتی مواجه شده است.

حمیدی مطلق با بیان اینکه مراحل ثبت‌نام دختران و پسران در آستانه ازدواج رایگان انجام می‌شود،‌ ابراز کرد: این نرم‌افزار که تحت هوش مصنوعی کار می‌کند، از میان گزینه‌های موجود و افراد ثبت‌نام کننده بهترین گزینه برای فرد موردنظر را یافته و معرفی می‌کند. درواقع در اولین مرحله بدون نام افراد به هم معرفی شده و اگر مشخصات یکدیگر را تأیید کردند،‌ در این مرحله مادران دختر و پسر امکان ارتباط گرفتن را با هم پیدا می‌کنند.

او با اشاره به برگزاری خواستگاری و ازدواج سنتی با استفاده از سامانه آدم و حوا یادآوری کرد: هر اندازه تعداد افراد ثبت‌نام کننده در سامانه افزایش پیدا کند، ‌نرم‌افزار موجود بهتر عمل کرده، افراد با ویژگی‌های متناسب را معرفی خواهد کرد.

تحقق بیش از 350 مورد ازدواج با کمک سامانه آدم و حوا

در این نشست همچنین حسین اصغری، مدیر مجموعه آدم و حوا، طی سخنانی به نحوه کار و معرفی سامانه توانمندسازی ازدواج پرداخت و گفت: این سامانه که در راستای تسهیل‌گری و واسطه‌گری ازدواج فعالیت می‌کند،‌ تنها ازدواج دائم برای افراد را مورد نظر دارد و به اموری مانند ازدواج موقت نمی‌پردازد.

اصغری از حوزه خدمات سامانه مورد نظر یاد کرد و ادامه داد: خدمات هوشمند همسانگزینی، خدمات آموزشی، خدمات مشاوره‌ای، ‌تسهیل‌گری و شبکه‌سازی سرفصل خدمات آدم و حوا محسوب می‌شود.

مدیر مجموعه آدم و حوا با اشاره به تحقق بیش از 350 مورد ازدواج با کمک این سامانه گفت: خوشبختانه تا به حال موردی با جدایی و طلاق نداشته‌ایم و حاصل فعالیت ما تولد 11 کودک حاصل از ازدواج‌ها است؛ هرچند که امکان دارد میزان تولدها بیش از این باشد چراکه برخی افراد از ازدواج و فرزنددار شدن خود خبری به مجموعه نداده‌اند.

به گفته اصغری تمام خدمات سامانه آدم و حوا و اقدامات تسهیل‌گری ازدواج جوانان، توسط خیرین مجموعه تأمین منابع مالی می‌شود و همه اقشار و جوانان در سنین مختلف می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

او تصریح کرد: لازم است که در سطح جامعه موضوع واسطه‌گری برای ازدواج جوانان باید توسط خیریه‌ها، مساجد و افراد فعال در این زمینه انجام شود.

استفاده از مشاوران توانا

در ادامه نشست خبری مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا، محمد رسولی مدیر مجموعه شتابدهنده هم نو و پژوهشگر حوزه اجتماعی با تأکید بر ضرورت مشاوره ازدواج ابراز داشت: در این مجموعه بر مشاوره تأکید شده و از مشاوران توانا و خبره‌ای بهره برده‌ایم تا افراد در آستانه ازدواج از راهنمایی آنان بهره‌مند شوند.

او به آموزش‌های پس از ازدواج، آموزش‌های تربیت فرزند و… اشاره کرد و ادامه داد: برای تحکیم نهاد خانواده سعی شده است که زنجیره خانواده و پایداری آن مورد نظر باشد و به تمام نیازها از ابتدای شکل‌گیری تا تحکیم روابط توجه شود.

رسولی از همسانگزینی به عنوان یکی از سرفصل‌های مهم فعالیت مجموعه آدم و حوا یاد کرد و گفت: در این مجموعه همسان‌گزینی دارای دو خط قرمز مهم و اصلی است. اول آنکه معرفی و همسانگزینی تنها میان خانواده جوانان و با روش سنتی و اصیل انجام می‌شود و دوم آنکه مجموعه توانمندسازی آدم و حوا تنها در حوزه ازدواج دائم و تک همسری فعالیت می‌کند.

پژوهشگر حوزه اجتماعی به یکی دیگر از بخش‌های اصلی آدم و حوا به عنوان بخش تسهیلات اشاره کرد و اظهار داشت: این بخش با دو نگاه اصلی پیش می‌رود شامل نگاه به محرومین با رویکرد جذب مشارکت‌های مردمی جهت ارائه جهیزیه به زوج‌های جوانی که در محرومیت‌های مختلف به سر می‌برند و همچنین نگاه به عموم مردم و جوانان در آستانه ازدواج با رویکرد اخذ تسهیلات و تخفیفات از همه اصناف و فروشگاه‌های مرتبط با حوزه ازدواج جوانان جهت تسهیل ازدواج آنها.

منبع : خبرگزاری تسنیم